חפש באתר

פורומים ומומחים

אלפי הודעות בפורומים

סקר השבוע

נשירת שיער – האם רופא יכול לעזור?

הצטרפות כחבר

לקבלת מידע ועדכונים

ספר לחבר

שלח כתובת אתר זה לחבר הסובל מנשירה

טיפול תרופתי

blorit.co.il - האתר האובייקטיבי לפיתרון בעיות נשירה

ישנם המון מוצרים לטיפול בתופעת ההתקרחות, בין המוצרים ישנם תרופות לבליעה, תכשירי שמפו ותמיסות לשימוש חיצוני (ספריים \ משחות), אך עד היום רק שני מוצרים זכו לקבל אישור רפואי מוכר לפעולתם ואלו הם פרופסיה ו מינוקסי

הסמכות שאישרה אותם היא ה - Food & Drug Administration) FDA), הארגון המכובד ביותר לאישור תרופות ומזון בארצות הברית. התרופות נבדקו לאורך מספר שנים על ידי מאות ואף אלפי מטופלים, במהלך הבדיקות נבדקו גם יעילותם וגם תופעות הלוואי הנגרמות על ידם. ממצאי הבדיקות הביאו לאישור השימוש בהם בידי הציבור הרחב. מוצרים נוספים עשויים להועיל אך לא זכו לאישור ה - FDA .

רוגיין (Rogaine)

תמיסה לשימוש חיצוני, מכילה 2%/5% חומר פעיל מינוקסידיל (Minoxidil), החומר מיועד להצמחת שיער באזורים מקריחים בראש וגורם להאצה בצמיחת השיער. נמכר ללא מרשם רופא.

ה"רוגיין" נמכר בארץ תחת מספר שמות : רוגיין ומינוקסי. כל התכשירים נמכרים כספריי לשימוש חיצוני על הקרקפת כפעמיים ביום. התכשיר מיועד לגברים ולנשים כאשר ריכוז של 5% מינוקסידיל מיועד רק לגברים ואילו ריכוז של 2% מינוקסידיל טוב גם לנשים. המחיר הממוצע לשימוש חודשי בתכשיר זה הוא כ- 180 שקלים.

כשלושה עד ארבעה מכל עשרה מהמשתמשים צפויים להגדיל את כמות השיער על ראשם ולחלק נוסף מן המשתמשים צפויה האטה בקצב ההתקרחות. התוצאות אינן מיידיות וניתן להעריך אותן חלקית רק לאחר כארבעה חודשי שימוש, את מלוא התוצאות ניתן להעריך רק לאחר שנה של שימוש בחומר.

תופעות הלוואי של החומר הן אדמומיות הקרקפת וגירוי העור, אך הן יחולו לעיתים רחוקות כאשר נעשה שימוש נכון בתכשיר והן יפסיקו מיד עם ההפסקה בשימוש בתכשיר.

ראוי לציין ששימוש בתכשיר זה מהווה כעין התמכרות, כי ברגע שיופסק השימוש בו ייאבדו התוצאות שהושגו על ידי השימוש בו.

פרופסיה (Propecia)

כדורים לבליעה הנמכרים במרשם רופא בבית המרקחת, עיקר פעולתם היא הפסקת והאטת תהליך הנשירה. החומר הפעיל בתרופה נקרא פינסטרייד (Finasteride).

התרופה נמכרת בצורת כדורים של 1 מיליגרם - כמות אשר הוכחה כאידיאלית מפני שהחל מכמות של 0.3 מיליגרם ומעלה התוצאות הן זהות אך ככל שעול מינון התרופה הסיכוי לתופעות לוואי גדל. החומר מיועד לגברים בלבד.

התרופה נועדה במקור לחולי פרוסטטה אך לאחר שהמטופלים בה דיווחו על שיפור ניכר במראה שיערם, החליטה החברה המייצרת אותם לנצל את מלוא הפוטנציאל הרווחי הטמון בתרופה וכיום אותה תרופה נמכרת לטיפול בהתקרחות רק במינון שונה (1 מיליגרם לכדור לעומת 5 מיליגרם לכדור המיועד לטפל בחולי פרוסטטה).

פרופסיה פועלת על ידי מניעת פעילותו של ה DHT, שהוא תוצר לוואי של ההורמון הגברי וגורם עיקרי להתקרחות הגברית הנפוצה. בבדיקות מעבדה דיווחו כ 83% מהמטופלים על שימור השיער הקיים ומתוכם כ 64% דיווחו על עליה בכמות השיער.

תופעת הלוואי העיקרית של התרופה היא ירידה בחשק המיני, אך תופעה זאת דווחה רק אצל כ 2% מהמטופלים, ניתן תמיד להפסיק להשתמש בתרופה כדי להפסיק תופעת לוואי זאת.


תרופות נוספות לטיפול בנשירת שיער

נשירת שיער | צור קשר | על האתר | הצהרת פרטיות | פרסום באתר | הצהרת חוקיות

כל הזכויות שמורות ל - blorit.co.il ©